دوشنبه 15 آذر 1400   22:07:40
10:521400/7/20
تحقق 101.3 درصدی برنامه تولید نفت و گاز مارون

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از تحقق 101.3 درصدی برنامه تولید این شرکت در نیمه نخست 1400 خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در جلسه پیش بینی بهره دهی چاه های نفت این شرکت در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ که با حضور علیرضا دانشی، سرپرست شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات کارکنان نفت و گاز مارون به خاطر ایجاد شرایط تولیدی قابل قبول، گفت: خوشبختانه موفق شدیم در نیمه نخست سال جاری، ۱۰۱.۳ درصد برنامه تولید را محقق کنیم.

حمید کاویان افزود: با استفاده از دستگاه های فرآورش سیار نفت (MOT)  و تفکیک گر سیار نفت (MOS)، ۵۹ هزار بشکه نفت را استحصال و با راه اندازی 2 چاه مهم در مخزن بنگستان میدان شادگان که سالیان متمادی از سرویس خارج شده بودند، روزانه ۸ هزار بشکه به میزان تولید شرکت اضافه کردیم.

وی به دستاوردهای شرکت نفت و گاز مارون که تاثیرات زیست محیطی قابل توجهی نیز داشته اند اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه از فروردین تا شهریور ۱۴۰۰، موفق شدیم ۹۹.۴ درصد پساب های نمکزدایی را به چاه های دفعی تزریق کنیم و افزون بر این، در بخش جمع آوری گازهای همراه، با همکاری بخش خصوصی روزانه ۱۶ میلیون فوت مکعب گاز همراه را جمع آوری می کنیم که این مهم، میزان گاز سوزی در مجتمع صنعتی شماره ۶ مارون را تقریبا به صفر رسانده است.

کاویان به تشریح همکاری با بخش خصوصی داخلی در ساخت کالای مورد نیاز صنعت نفت پرداخت و اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری، ۲۸۶۰ قطعه مورد نیاز با هزینه ای حدود 42.5 میلیارد ریال داخلی سازی شد. در مجموع از سال 1397 تا کنون،  16 هزار و 335 قطعه با  بیش از 213 میلیارد ریال هزینه، بومی سازی شده است.

به گفته وی، 63 هزار و 363 موضع از خطوط لوله و تاسیسات شرکت مارون نیز از فروردین تا شهریور 1400 ضخامت سنجی شده که تاثیر بسزایی در شناسایی مواضع معیوب و پیشگیری از حوادث داشته است به طوری که خوشبختانه شرکت نفت و گاز مارون هیچ گونه تلفات انسانی یا تاسیساتی در بازه زمانی یاد شده، نداشته است.

1/26621

منبع: روابط عمومی شرکت نفت و گاز مارون


کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، تولید نفت و گاز
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
بهره‌برداری از دو پروژه مسئولیت اجتماعی نفت و گاز مارون در غیزانیه
تداوم سرمایه‌گذاری در صنعت نفت یک موضوع راهبردی است
حمایت از نیروی انسانی و رفع موانع تولید نفت و گاز در دستور کار کمیسیون انرژی مجلس
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
دوشنبه 15 آذر 1400 18:33:56
nioc