سه‌شنبه 31 فروردین 1400   09:21:29
09:511399/11/14
گلدمن ساکس اعلام کرد:پیش بینی نفت 65 دلاری در بازارهای جهانی

گلدمن ساکس اعلام کرد که با توجه به محدودیت عرضه نفت خام در بازارهای جهانی انتظار می‌رود این کالای راهبردی قیمت ۶۵ دلار برای هر بشکه را تجربه کند.


به گزارش رویترز، بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد که قیمت‌ نفت به دلیل محدودیت عرضه نفت  در بازار و روند کند احیای تقاضا تا ماه ژوئیه به ۶۵ دلار برای هر بشکه برسد.

این بانک آمریکایی روز یکشنبه (۱۲ بهمن‌ماه) در یادداشتی اعلام کرد که کمبود روزانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه‌ای نفت در سه ماه چهارم سال ۲۰۲۰ ناشی از تقاضای بالاتر و عرضه کمتر تولید کنندگانی غیر از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) است.

این موسسه مالی پیش‌بینی کرد که بازار نفت در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ با ۹۰۰ هزار بشکه در روز کمبود روبه‌رو خواهد شد، این رقم در برآورد پیشین این بانک روزانه ۵۰۰ هزار بشکه بود.

گلدمن ساکس معتقد است که این مسئله می‌تواند تا ماه ژوئیه قیمت نفت خام برنت را به ۶۵ دلار برای هر بشکه برساند. قیمت نفت خام برنت روز دوشنبه بیش از ۵۵ دلار برای هر بشکه بود.

این بانک انتظار داشت که تقاضا در ۶ ماه منتهی به ژوئیه ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد، این در حالی است که این رقم در برآورد پیشین ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز بود.

براساس پیش‌بینی گلدمن ساکس، ماهیت آخرین توافق اوپک پلاس نیز به تسریع محدود شدن بازار کمک می‌کند و تقاضای بالاتر در بهار امسال بر توانایی تولیدکنندگان برای آغاز دوباره تولید تأکید خواهد کرد.

22356/8
 
کلمات کليدي
گلدمن ساکس، قیمت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
تأثیر تنش‌های خاورمیانه بر قیمت نفت ضعیف‌‎تر شده است
اختلاف روسیه و عربستان بر سر قیمت نفت
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید