سه‌شنبه 28 اردیبهشت 1400   18:48:12
21:361399/12/14
تولید کنونی ۱۸ عضو اوپک‌پلاس در آوریل ۲۰۲۱ ثابت می‌ماند

وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس ضمن اجماع بر سر تداوم روند کنونی کاهش تولید اعضای این ائتلاف، با مجموع افزایش تولید روزانه ۱۵۰ هزار بشکه‌ای روسیه و قزاقستان در ماه آوریل موافقت کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ۲۳ تولیدکننده عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) موسوم به اوپک‌ پلاس امروز (پنجشنبه، ۱۴ اسفندماه) در چهاردهمین نشست وزیران نفت و انرژی این ائتلاف از طریق ویدئوکنفرانس ضمن مستثنی کردن روسیه و قزاقستان همانند ماه‌های فوریه و مارس، با تداوم رقم کنونی کاهش تولید موافقت کردند.
 
 روسیه و قزاقستان در نشست امروز این مجوز را گرفتند که مجموع تولید روزانه خود را در ماه‌ آوریل ۲۰۲۱ روزانه ۱۵۰ هزار بشکه افزایش دهند، سهم روسیه از این مقدار افزایش تولید روزانه ۱۳۰ هزار بشکه و سهم قزاقستان ۲۰ هزار بشکه در روز خواهد بود.
 
با این تصمیم، مقدار کاهش تولید اعضای اوپک پلاس بر مبنای رقم کاهش تولید ماه مارس سال ۲۰۲۱ میلادی، در ماه آوریل به ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.
 
عربستان همچنان به کاهش داوطلبانه روزانه یک میلیون بشکه‌ای خود در ماه آوریل ادامه می‌دهد.
 
اعضای اوپک پلاس همچنین در این نشست تصمیم گرفتند نشست وزارتی ماه آوریل این ائتلاف روز نخست همین ماه (۱۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۰) و نشست کمیته وزارتی نظارت بر توافق کشورهای عضو و غیرعضو اوپک پلاس (JMMC) ۳۱ مارس امسال (۱۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۰) برای بررسی تازه‌ترین تحولات برگزار شود.

* زنگنه: نشست خوبی بود؛ بازار باثبات است

وزیر نفت پس از پایان این نشست گفت: امروز نسبت به جلسات قبل که معمولا طولانی می‌شد، نشست خوبی برگزار شد.

‌وی افزود: تصمیم اصلی این بود که در عمل روسیه و قزاقستان در آوریل روزانه ۱۵۰ هزار بشکه به تولید خود می‌افزاید و نشست بعدی اوپک‌پلاس نیز یکم آوریل (۱۲ اردیبهشت‌ماه) برگزار می‌شود.

زنگنه گفت: بر اساس تصمیم‌ نشست امروز، عربستان‌ در ماه آوریل به کاهش داوطلبانه روزانه یک میلیون بشکه‌ای تولید نفت خود ادامه می‌دهد.

وی یادآور شد: بازار اکنون باثبات است.

2/31140

منبع: شانا


کلمات کليدي
اوپک پلاس، اوپک
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
بیانیه شانزدهمین نشست وزارتی اوپک پلاس
  • 1400/2/8 چهارشنبه بیانیه شانزدهمین نشست وزارتی اوپک پلاس
    شانزدهمین نشست وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو ائتلاف اوپک‌پلاس سه‌شنبه، هفتم اردیبهشت‌ماه در بیانیه‌ای بر اهمیت ادامه تلاش‌ها برای حفظ توازن بازار نفت تأکید کرد.
موج مرگبار ویروس کرونا در هند و ژاپن عامل کاهش تقاضای سوخت در آسیا
هشدار اوپک در خصوص تصویب احتمالی لایحه NOPEC از سوی آمریکا
  • 1400/2/4 شنبه هشدار اوپک در خصوص تصویب احتمالی لایحه NOPEC از سوی آمریکا
    رویترز در گزارشی نوشت که اوپک اعضای خود را تشویق می کند تا درمورد لایحه پیشنهادی ایالات متحده علیه این گروه موسوم به NOPEC با دولت ایالات متحده وارد بحث شده و توضیح دهند که تصویب این لایحه می تواند منافع ایالات متحده در خارج از کشور را به خطر بیندازد.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید