سه‌شنبه 28 اردیبهشت 1400   18:01:19
08:341399/12/25
کشف یک میدان بزرگ نفتی در مکزیک

مقامات دولت مکزیک از کشف یک میدان نفتی بزرگ در جنوب این کشور خبردادند که می تواند به لحاظ اقتصادی کمک قابل توجهی برای کسب درآمدهای نفتی این کشور باشد.


به گزارش رویترز،  در حالی که پیش تر دولت مکزیک از افزایش درآمدهای دولتی پس از کنترل بیماری کرونا در سال جدید میلادی خبر داده بود، آندرس مانوئل لوپز، رئیس جمهور این کشور روز گذشته اعلام کرد که یک میدان نفتی بزرگ در منطقه تبسکو در جنوب غربی این کشور کشف شده است.

منطقه تبسکو زادگاه رئیس جمهور مکزیک است و به همین دلیل او گفته که خوشحال است کشفی چنین مهم در زادگاهش به عنوان نخستین خبر خوش سال ۲۰۲۱ به شمار می ‌آید.

اگرچه رئیس جمهور مکزیک جزئیات دیگری از کشف جدید میدان نفتی در جنوب مکزیک اعلام نکرده اما منابع آگاه در صنایع نفت مکزیک این میدان جدید کشف شده را یکی از بزرگترین میادین نفتی در این کشور اعلام کرده اند.

رئیس جمهور مکزیک قرار است جزئیات جدیدی از کشف میدان جدید نفتی را در روز ۱۸ مارس که مصادف با ملی شدن صنایع نفت این کشور است در شهر تبسکو اعلام کند. صنعت نفت مکزیک در سال ۱۹۳۸ ملی اعلام و کنترل آن در اختیار دولت این کشور قرار گرفت.

مکزیک بالغ بر ۱۲ میلیارد  بشکه ذخایر نفت در اختیار دارد و در سال ۲۰۰۷ با تولید روزانه تقریبا ۳.۵ میلیون بشکه نفت در روز به ششمین تولید کننده بزرگ جهان تبدیل شده بود. اما از آن سال به بعد به تدریج تولید نفت در این کشور پایین آمده و درآمدهای دولتی نیز کاهش پیدا کرده بود.

در اوایل سال ۲۰۲۰ به دنبال کاهش تقاضا برای نفت در اثر شیوع ویروس کرونا میزان تولید در مکزیک به زیر دو میلیون بشکه نفت در روز سقوط کرده بود و به همین دلیل این کشور یکی از مخالفان جدی سیاست کاهش تولید در جمع دولت‌ های عضو اوپک پلاس به شمار می ‌آمد.

هرچند نهایتاً در مارس ۲۰۲۰ این کشور ترجیح داد تا همراه با دیگر اعضای اوپک پلاس سیاست کاهش تولید را در پیش گرفته تا به تثبیت قیمت در بازار کمک کند. در آن زمان اعلام شد که مکزیک با پذیرش کاهش 100 هزار بشکه نفت از تولیدات روزانه اش، جمعا قادر به تولید 1.67 میلیون بشکه نفت در روز خواهد بود.

22521/8
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید