دوشنبه 2 خرداد 1401   16:48:49
تحقق آرزوی تمرکززدایی از پایانه‌های نفتی ایران
نمایشگاه بیست‌وپنجم نفت؛ متفاوت و تأثیرگذار
 • 1399/11/7 سه‌شنبه نمایشگاه بیست‌وپنجم نفت؛ متفاوت و تأثیرگذار
  هم‌پوشانی تحریم و کرونا، حال و هوای نمایشگاه امسال را به‌طور کامل تغییر داده بود، اما این شرایط برخلاف پیش‌بینی‌ها و نگرانی‌های پیش از برگزاری نسبت به کیفیت برگزاری آن، سبب کاهش اثرگذاری و نارضایتی در خانواده صنعت نفت نشد.
فرماندهان صحنه، نسل جدید مدیران حوادث صنعت نفت
 • 1399/5/11 شنبه فرماندهان صحنه، نسل جدید مدیران حوادث صنعت نفت
  ششم مرداد، نشستی مجازی و تحت پروتکل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی به‌طور هم‌زمان بین تهران، اهواز و عسلویه برگزار شد که وزیر نفت به‌صورت ویدئوکنفرانس مهمان آن بود و مدیران شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و پارس جنوبی به نیابت از ایشان گواهینامه‌های بین‌المللی صلاحیت حرفه‌ای فرماندهان حوادث صنعت نفت را به فارغ‌التحصیلان این دوره‌ راهبردی اعطا کردند. در این بین چهار نفر از کارشناسان ایمنی مناطق نفت‌خیز جنوب و پنج نفر از منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای خود را به نیابت از وزیر محترم نفت از دست مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گرفتند.
موج دوم توسعه در میادین مرزی با عراق
 • 1399/5/6 دوشنبه موج دوم توسعه در میادین مرزی با عراق
  با تمام شرایط سختی که بیش از دو دهه است گریبان صنعت نفت و بخش انرژی کشور را گرفته و محدودیت‌های ناشی از منابع مالی و نبود سرمایه‌گذاری خارجی، اما وزارت نفت بی‌کار ننشسته است.
سیمای جاسک در توسعه منافع ملی ایران
 • 1399/4/7 شنبه سیمای جاسک در توسعه منافع ملی ایران
  خبر خوش اینکه سرانجام احداث پایانه صادرات نفتی ایران در سواحل جاسک در مکران آغاز شد. پس‌ از قریب به چهار دهه گفت‌وگوی ملی، با اجرای یک خط لوله صادراتی از تلمبه‌خانه‌های گوره بوشهر در نزدیکی جزیره خارک به جاسک فعلاً امکان روزانه یک میلیون بشکه صادرات نفت، خارج از تنگه هرمز، برای ایران فراهم می‌شود.
تولید گاز حتی در تحریم اولویت وزارت نفت است
 • 1399/3/20 سه‌شنبه تولید گاز حتی در تحریم اولویت وزارت نفت است
  دارا بودن ذخایر هیدروکربوری در عصر صنعت و انرژی، برگ برنده‌ای است که می‌توان از آن در معادلات جهانی بهره برد و به تبع آن قدرت چانه‌زنی و نفوذ سیاسی کشورهای ذی‌نفع را افزایش داد.
برگ برنده توسعه میدان گازی پارس جنوبی
خط لوله گوره - جاسک؛ گام بلند برای توسعه مناطق محروم
 • 1399/3/18 یکشنبه خط لوله گوره - جاسک؛ گام بلند برای توسعه مناطق محروم
  پروژه خط لوله نفتی گوره به جاسک گام بلند شرکت ملی نفت ایران در انجام مسئولیت‌های اجتماعی است که می‌تواند با ایجاد توسعه پایدار، به محرومیت‌زدایی و افزایش سطح امنیت اجتماعی و رفاه خانوار در منطقه جاسک و استان‌های همجوار هرمزگان منجر شود.
توسعه سواحل مکران در سایه انتقال نفت و گاز به شرق تنگه هرمز
 • 1399/3/11 یکشنبه توسعه سواحل مکران در سایه انتقال نفت و گاز به شرق تنگه هرمز
  ​​​​​​​با ساخت خط لوله نفت‌خام «گوره – جاسک»، در گام نخست در سواحل مکران و منطقه جاسک ۲۰ مخزن ذخیره‌سازی نفت با ظرفیت حدود ۱۰میلیون بشکه، پایانه و چندین پست اسکله و گوی شناور(SPM)، نیروگاه‌های برق، کارخانه‌های آب شیرین، جاده‌های دسترسی و سایر زیرساخت‌های مهم صنعتی ساخته می شود.
خط لوله گوره-جاسک، تبلور عزم ‌ملی
یاد حسین هرگز از خاطر ما نمی‌رود
آن گنج هدر رفته‌ اندوختنی
آينده نفت و اولويت‎ امروز ايران
 • 1398/10/29 یکشنبه آينده نفت و اولويت‎ امروز ايران
  تاکنون نزدیک به نیمی از ذخایر نفتی اثبات‌شده جهان شامل انواع نفت خام و میعانات برداشت‌شده است، اما با وجود اینکه ایران یکی از اولین کشورها در شروع تولید تجاری نفت بوده، کمی بیشتر از یک‌سوم ذخایر اثبات‌شده‌اش را برداشت کرده است.
همکاری با دانشگاه در مسیر توسعه فناورانه دارخوین
 • 1398/10/9 دوشنبه همکاری با دانشگاه در مسیر توسعه فناورانه دارخوین
  مخزن فهلیان میدان دارخوین به جهت سازوکار تزریق امتزاجی گاز، میدانی خاص به شمار می‌آید. از همین رو در ابتدای امضای قرارداد توسعه فناورانه این میدان، مقرر شد ابتدا دانشگاه امیرکبیر (طرف قرارداد) به بررسی و بهینه‌سازی سناریوی کنونی ازدیاد برداشت از میدان اقدام کند و در ادامه درباره سناریوهای تکمیلی یا جایگزین سناریوی کنونی مطالعه و بررسی کند.
دیپلماسی، در نبود بشکه‌های نفت
 • 1398/9/19 سه‌شنبه دیپلماسی، در نبود بشکه‌های نفت
  بشکه‌های نفت تعیین‌کننده جایگاه و قدرت کشورها در بازار جهانی نفت و نهادهای بین‌المللی است. این عبارتی است که بارها از سوی بسیاری از صاحب‌نظران و تحلیلگران اقتصادی و سیاسی و از جمله وزیر نفت ایران در بیان جایگاه و میزان تاثیرگذاری کشورهای نفتی در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی بین‌المللی و همچنین رایزنی‌ها و چانه‌زنی‌های بین‌المللی مطرح شده است.
پازل استراتژیک نفتی
نفت گام به گام در مسير توسعه پايدار
 • 1398/6/13 چهارشنبه نفت گام به گام در مسير توسعه پايدار
  شاخص های پایداری و حفظ محیط زیست طی دهه اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. توجه به ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی توسعه جامعه و ایجاد هماهنگی و همسویی این ابعاد، بنیادي‎ترین رکن برنامه ریزی در رسیدن به توسعه پایدار است.
منابع نفتی و گازی دریای خزر ذخیره‎ای استراتژیک برای آیندگان
پارس جنوبي؛ گام‌هاي آخر توسعه
 • 1398/6/5 سه‌شنبه پارس جنوبي؛ گام‌هاي آخر توسعه
  از آن زمان كه نام «پارس جنوبي» به عنوان پرآوازه‌ترين ميدان مستقل گازي جهان و سرمايه عظيم ملي در آب‌هاي سرزمين‌مان بر سر زبان‌ها افتاد، بيش از سه دهه مي‌گذرد و كتاب توسعه فازهاي 24گانه اين گنج زيرزميني به صفحات آخر خود نزديك شده است.
اقتصاد مقاومتی محور تحولات بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت ایران
 • 1398/6/4 دوشنبه اقتصاد مقاومتی محور تحولات بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت ایران
  یک‌ صنعت‌ سرآمد، کارآفرین، تحول‌گرا و هوشمند برای بقا و استمرار تولید انبوه در شرایط عادی راهکارها و گزینه‌های مختلفی پیش رو دارد، اما در شرایط تحریم و رویارویی مستقیم در جنگ تمام عیار اقتصادی، حفظ ثبات و سرآمدی این صنعت منوط به کاربست آزموده‌ترین گزینه‌ها، اثربخش‌ترین راهکارها و موثرترین شیوه‌های مدیریتی است که دربرگیرنده همه ظرفیت‌ها، امکانات و اندوخته‌های تجربی آن شرکت در طول زمان باشد.
1 2 3
بروزرسانی:
دوشنبه 2 خرداد 1401 12:43:28
nioc