سه‌شنبه 17 تير 1399   16:32:48
15:481398/12/26
با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛نوبت کاری‌ها در مناطق عملیاتی متن یک ماهه شده است/توزیع بیش از 7 هزار بسته بهداشتی در مناطق همجوار با تاسیسات نفتی

مدیرعامل شرکت متن اعلام کرد: با هدف جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و به حداقل رساندن تردد، نوبت کاری های در مناطق عملیاتی از 2 هفته به یک ماه تغییر کرده است.


تورج دهقانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: از اوایل اسفندماه که موضوع شیوع کرونا در سطح کشور به طور جدی مطرح شد، همه بخش های دولتی و به ویژه مجموعه صنعت نفت با دقت و حساسیت بیشتری موضوع را دنبال می کردند.

وی با اشاره به اقدام های پیشگیرانه و کنترلی شرکت متن با کمترین خدشه به فعالیت های جاری، اظهار کرد: طبیعتا شرایط، شرایط بحرانی و خاصی است که اقدام های ویژه ای را می طلبد. شرکت متن از همان روزهای نخست، جلسات ویژه کمیته بحران را به طور منظم و مستمر و در چارچوب سیاست ها و بخشنامه های ابلاغی وزارت نفت برگزار و سعی کرده، اقدامات اجرایی در این مسیر شکل  بگیرد.

به گفته دهقانی، اقدام های پیشگیرانه و کنترلی شرکت متن در مقابله با ویروس کرونا در سه حوزه دفاتر و واحدهای ستادی در تهران، حوزه های عملیاتی و محیط پیرامونی و مردمی که همجوار با مناطق عملیاتی زندگی می کنند، تقسیم بندی می شود.

وی افزود: در واحدهای ستادی بنا به دستورالعمل ابلاغی وزارت نفت سعی شده حتی الامکان از ترددهای غیرضروری جلوگیری و تا جای ممکن فعالیت ها به صورت دورکاری انجام شود تا از این طریق حضور کارکنان را به حداقل برسانیم. در ضمن تردد به ساختمان های اداری نیز از طریق تب سنج به طور پیوسته کنترل و موارد مشکوک بالافاصله برای انجام آزمایش به مراکز درمانی اعزام می شوند؛ البته خوشبختانه تاکنون با مشکل حادی رو به رو نشده ایم.

 دهقانی با اشاره به انجام اقدام های پیشگیرانه و مقابله ای با ویروس کرونا در مناطق عملیاتی و اجرایی به ویژه مناطقی که با فرآیند تولید و بهره برداری سروکار دارند، اظهار کرد: با توجه به ضرورت امر تولید، تلاش شده که نوبت کاری ها با هدف حداقل تردد، طولانی تر شود به طوری که از 2 هفته به یک ماه تغییر کرده است.

وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل جدید، کارکنانی که در مناطق عملیاتی حضور دارند به جای 2 هفته، یک ماه در محل سایت می مانند و کارکنان جایگزین نیز دیرتر اعزام می شوند. در ضمن بعد از اعزام هم در یک دوره زمانی که از چند روز تا یک هفته متغیر است در یک اتاق ایزوله می ماند و بعد از انجام تست از سوی پزشک هایی که در این مدت آموزش های خاص دیده اند، جایگزین می شوند.  

دهقانی ادامه داد: در مناطق عملیاتی همچنین تلاش شده بر حسب وظیفه ای که افراد دارند کاهش تعداد نفرات داشته باشیم، البته به گونه ای که فعالیت های عملیاتی به ویژه در حوزه تولید مختل نشود.

به گفته وی، پزشکان مستقر در مناطق عملیاتی آموزش های خاص دیده اند، اتاق های ایزوله مهیا کرده اند و تمام تلاششان را می کنند تا نیروها و کارکنانی که مستقیم و غیرمستقیم با مجموعه شرکت مهندسی و توسعه نفت همکاری می کنند شرایط بهداشتی و سلامتی کامل را داشته باشند.

دهقانی در مورد فعالیت های مقابله ای با ویروس کرونا در شهرها و روستاهای همجوار با مناطق عملیاتی شرکت متن، بیان کرد: به حسب تاکیدات موجود در حوزه مسئولیت های اجتماعی، شرکت متن در این مناطق اقدام به توزیع  بسته های بهداشتی و سلامت شامل دستکش، ماسک پوششی، مواد شوینده و ضدعفونی در قالب بیش از 7 هزار بسته کرده است.

وی افزود: این بسته های بهداشتی به ویژه در روستاهای همجوار با طرح ملی انتقال نفت خام از گوره به جاسک که از پهنه سه استان می گذرد، توزیع شده است.

دهقانی با تاکید بر اینکه شرایط تحت کنترل و رصد دائمی است و پایش ها به طور مستمر انجام و کمیته بحران و ستاد بحران پیوسته تشکیل جلسه می دهند، اظهار امیدواری کرد که این موضوع به زودی با اقدام ها و تدابیر کشوری مدیریت و شر این ویروس منحوس و مشکل ساز از کل کشور برطرف شود.

1/21521
 
کلمات کليدي
تورج دهقانی، مقابله با ویروس کرونا، نوبت کاری، کرونا

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 1184