جمعه 28 شهریور 1399   21:16:36
11:581399/4/23
ساخت و نصب تاج جدید مشعل سکوی AB مجتمع دریایی ابوذر

به همت واحد تعمیرات و نوسازی منطقه عملیاتی خارک، تاج جدید مشعل سکوی AB مجتمع دریایی ابوذر ساخته و نصب شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، معاون مجتمع دریایی ابوذر از انجام موفقیت آمیزعملیات ساخت، حمل‌ و نقل و تعویض تاج مشعل سکوی AB در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرفه‌جویی چشمگیر منابع مالی خبر داد و گفت: این موفقیت با اتکاء به توان داخلی و بهره‌گیری از دانش فنی نیروهای منطقه عملیاتی خارک،حاصل شده است.

علی اکبر دوستداری گفت: با توجه به پوسیدگی و تخریب شدید تاج قدیمی مشعل سکوی AB و خطر سقوط آن، همچنین زمان‌بر بودن سفارش خرید، پیشنهاد طراحی و ساخت تاج جدید مشعل از سوی واحد تعمیرات و نوسازی منطقه خارگ ارائه شد که با توجه به توانمندی‌های منطقه و به منظور اتکاء و استفاده از توان بالقوه نیروها و پتانسیل موجود، برنامه ساخت آن در دستور کار قرارگرفت.

وی افزود: پس از تهیه نقشه مورد نیاز و با استفاده از کالا و اقلام موجود در منطقه خارک، ساخت این تاج در مدت زمان کمتر از یک هفته با رعایت همه اصول فنی و مهندسی و نظارت‌های تخصصی واحدهای مرتبط با دقت و موفقیت کامل انجام شد و پس از انتقال آن به سکو، عملیات تعویض تیپ قدیمی و جایگزینی تاج جدید مشعل انجام شد.

به گفته دوستداری، کار برچیدن تاج قدیمی و نصب تاج جدید با همکاری شناور جرثقیل‌دار ماکان و با تلاش کارکنان مجتمع دریایی ابوذر انجام شد.

1/29817

 

منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره


کلمات کليدي
مجتمع دریایی ابوذر، منطقه عملیاتی خارک، شرکت نفت فلات قاره ایران

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر