جمعه 28 شهریور 1399   21:50:42
09:301399/5/7
سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری برای احداث ایستگاه‌های تقویت فشار گاز

مدیر سرمایه‌گذاری و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از اقدامات انجام شده به منظور سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری برای احداث ایستگاه های تقویت فشار در راستای تامین خوراک پایدار پالایشگاه های گازی پارسیان، فجر جم و ایلام، خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد بهمئی با اعلام این خبر افزود: با توجه به مذاکرات انجام شده با پیمانکاران و شرکت‌های سازنده داخلی، مقدمات اجرا و اخذ مجوزهای لازم برای احداث ایستگاه های تقویت فشار گاز میدان های کنگان، هما، وراوی و مرکز تفکیک تابناک و همچنین بازآرایی ایستگاه تقویت فشار گاز موجود میدان نار در قالب قراردادهای EPCF در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: کارهای اجرایی پروژه احداث و راه اندازي ايستگاه هاي تقويت فشار گاز میدان های هما و وراوي و مركز تفكيك ميدان تابناك با ابلاغ مصوبه هیات مدیره نفت و امضاء تفاهم نامه همکاری با یک شرکت E&P داخلی آغاز شده است.

بهمئی درباره اجرایی شدن طرح بازآرايي ايستگاه تقويت فشار گاز میدان نار در راستای نگهداشت سقف تولید اظهار کرد: مذاکراتی با شرکت های سازنده داخلی در این خصوص صورت پذیرفت و پس از برگزاری جلسات متعدد پیشنهاد فنی مورد تایید، دریافت و اقدامات لازم جهت اخذ مصوبه و واگذاری پروژه به صورت EPCF ازطریق سازندگان و منابع سرمایه گذاران داخلی در دست اقدام است.

به گفته وی، پروژه احداث و راه‌اندازی ايستگاه تقويت فشارگاز ميدان گازی کنگان نیز با ابلاغ مصوبه هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران و امضاء تفاهم‌نامه همکاری با یک شرکت ایرانی به مرحله اجرا درآمده است.

بهمئی افزود: برای احداث ایستگاه تقویت فشار گاز میدان تنگ بیجار نیز مذاکراتی با شرکت های سرمایه گذار و سازنده های داخلی در حال انجام است که انتظار می رود با اتمام مذاکرات قراردادی و اخذ مجوزهای لازم، به زودی روند اجرایی آن آغاز شود.

1/21521

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
ایستگاه تقویت فشار گاز، شرکت نفت مناطق مرکزی، محمد بهمئی، ميدان گازی کنگان

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر