چهارشنبه 28 مهر 1400   23:36:32
nioc nioc
tab
11:021399/8/26
تعمیر و مانده‌یابی ۲ چاه مارون بدون دکل

شیرآلات سرچاهی معیوب چاه تزریق پساب ۱۱۶ و مانده‌یابی چاه ۱۵۳ مارون با تلاش کارکنان مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های مناطق نفت‌خیز جنوب بدون حضور دکل تعمیر شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: شیرآلات سرچاهی معیوب چاه تزریق پساب ۱۱۶ که از مدار عملیات خارج شده بودند پس از بررسی و ایمن‌سازی چاه، تجهیزات معیوب تعویض و تعمیر شدند و با انجام آزمایش فشار مطابق استاندارد، چاه به‌صورت آماده عملیات در اختیار شرکت بهره‌بردار قرار گرفت.

یونس عباسی‌لرکی افزود: تعمیر چاه 116 بدون نیاز به دکل انجام شد و در سریع‌ترین زمان با رعایت دستورعمل‌های پدافند غیرعامل برای جلوگیری از آسیب رساندن به محیط‌ زیست و تجمع حجم عظیمی از پساب، دوباره در مدار عملیات قرار گرفت.

مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ادامه داد: در پی اعلام مانده‌گذاری در چاه تزریق گاز شماره ۱۵۳ مارون، همکاران پرتلاش و مجرب خدمات فنی این مدیریت، همه وسایل باقیمانده در چاه را با تلاش و مهارت کم‌نظیر بازیافت کردند و این چاه نیز آماده تحویل به شرکت بهره‌بردار شد.

عباسی‌لرکی تصریح کرد: مانده یابی چاه 153 مارون، بدون حضور دکل افزون بر پیشگیری از وقفه چندماهه عملیات تزریق گاز، سبب جلوگیری از هزینه‌های آماده‌سازی محل چاه، هزینه‌های دکل تعمیراتی و تجهیزات کمیاب و گران‌قیمت رشته تکمیلی و تاج چاه شد.

وی گفت: عملیات‌های تخصصی و موفقیت‌آمیز در شرایط سخت تحریم‌ و همه‌گیری کرونا با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشت، ایمنی، محیط زیست (اچ‌اس‌یی) و شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام پذیرفت.

تعمیر و مانده‌یابی ۲ چاه مارون بدون دکل، بیش از ۳۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی به دنبال داشته است.

1/30571

 

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب


کلمات کليدي
تعمیر و مانده یابی، چاه تزریق پساب ۱۱۶، چاه 153 مارون

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر
nioc
کشور:

IP کاربر جاری: 3.235.179.111
بروزرسانی: 1400/07/28

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
nioc