پنجشنبه 29 مهر 1400   12:14:23
nioc nioc
tab
16:281398/7/25
اهتمام بسیج نفت به فعالیت هیأت‌های اندیشه ورزی و کانون‌های تخصصی/ خدمات بسیج در اربعین حسینی تشریح شد

فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت با اشاره به اهتمام بسیج نفت به فعالیت هیأت‌های اندیشه ورزی و کانون‌های تخصصی، گفت: مسئولیت اجتماعی بسیج تمام نشدنی است و در این مسیر خدمات مختلفی از سوی بسیج با اهداف عام المنفعه انجام شده است.


محمدعلی فلاح‎ مهرجردی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اشاره به اینکه وزارت نفت شامل چند حوزه بسیج از جمله حوزه بسیج شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز، شرکت ملی پتروشیمی، شرکت ملی پالایش و پخش، شرکت خطوط لوله و مخابرات و سازمان بهداشت و درمان صنعت است، افزود: 3 حوزه نیز در سطح کشور از جمله حوزه شهید تندگویان جنوب، حوزه استان فارس و حوزه عسلویه به صورت فعال خدماتی را ارائه می کنند.

وی اظهار کرد: تعداد بسیجیان صنعت نفت 80 هزار نفر شامل نیروهای رسمی و غیررسمی هستند که در حوزه‎های مختلف فعالیت دارند.

فلاح با بیان اینکه پایگاه های بسیج در بخش های عمومی و تخصصی فعالیت دارند، افزود:  بخشی از برنامه ها از سوی سازمان بسیج ادارات ابلاغ می شود مانند مناسبت هایی از جمله هفته دفاع مقدس، راهیان نور و ...؛ برخی برنامه ها نیز داخلی است مانند یادواره شهدا و مراسم های دیگر که در این زمینه جز وزارتخانه های برتر هستیم.

به گفته وی، برنامه های تخصصی نیز در دستور کار بسیج قرار دارد، مانند کانون های تخصصی که در آن اقدام هایی مانند بومی سازی کالا و خدمات با توجه به رسالت شرکت ها در کانون های تخصصی انجام شد و بحث اصلی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری هیات های اندیشه ورزی است که چارت ما در این کانون ها بر این اساس بنا شد.

فرمانده بسیج وزارت نفت گفت: به صورت خاص حمایت از توسعه استارت آپ ها در دستور کار است که در این زمینه فعالانه ورود کرده ایم تا جوانان بتوانند باری از دوش صنعت نفت در پروژه های مختلف در حد توان بردارند.

وی با بیان اینکه در زمینه بازسازی عتبات، فرمانده بسیج وزارت نفت از سوی وزیر به عنوان رئیس ستاد بازسازی عتبات معرفی شد، افزود: در این حوزه اقدام های خوبی انجام شده است که کارکنان صنعت نفت کمک های چشمگیری را برای این منظور اختصاص داده اند.

خدمات بسیج وزارت نفت در اربعین حسینی

فلاح همچنین به خدمات بسیج در زمینه میزبانی از زائران اربعین اشاره کرد و گفت: 7 موکب در داخل کشور داریم که به زائران خدمت رسانی می کند؛ همچنین 2 موکب درمانی نیز فعال شده است که از جمعی از کارکنان بهداشت و درمان صنعت نفت در کربلا مستقر هستند و خدمات درمانی ارائه می دهند.

وی افزود: همچنین موکب هایی به صورت چادر برپا شده است تا میزبان زائران باشند؛ سال گذشته 4600 نفر ثبت نام در سیستم داشتیم و با وجود سختی ها، تلاش می کنیم حداقل امکانات را برای زائران فراهم کنیم.

فرمانده بسیج وزارت نفت با اشاره به اینکه در بحث راهیان نور جز برترین وزارتخانه ها از لحاظ حجم کاری هستیم، اظهار کرد: سال گذشته 35 هزار نفر روز با حداقل امکانات به مناطق غرب و جنوب اعزام شدند.

بازسازی مناطق سیل زده و زلزله زده به همت بسیجیان نفت

فلاح به خدمات بسیج در مناطق سیل زده و زلزله زده اشاره کرد و گفت: در زلزله کرمانشاه بلافاصه با تمام قوا ورود کردیم و یک مرحله اردوی راهیان نور لغو شد تا همکاران را به مناطق سیل زده خوزستان برای خدمت رسانی اعزام کنیم.

به گفته وی در تهران 150 میلیون تومان کمک های مردمی جمع آوری شد و در مراکز دیگر از جمله جنوب ساخت 10 واحد مسکونی را برعهده گرفتیم که هرکدام 100 مترمربع مساحت دارد؛ همچنین تعهد ساخت 15 واحد مسکونی در سر پل ذهاب، اعزام 331 نیروی جهادی با تخصص های مورد نیاز و بازسازی خطوط لوله و سیل بندها از دیگر اقدام های بسیج وزارت نفت در مناطق آسیب دیده بود که همچنان ادامه دارد.

 فرمانده بسیج وزارت نفت با بیان اینکه خدمات درمانی رایگان همچنان ارائه می شود، افزود: در منطقه جنوب حوزه شهید تندگویان در مناطق آسیب دیده در شروع و در استمرار خدمات بسیار فعالانه عمل کردند.

فلاح به فعالیت صندوق قرض الحسنه شهید تندگویان و نمونه بودن آن در سطح کشور نیز اشاره کرد و افزود: در سال های گذشته این صندوق با تجمیع مبالغی از محل سپرده های همکاران بسیجی وام های متعددی به همکاران اعطا کرد که امسال نیز سقف وام به 80 میلیون تومان افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه برای اعطای وام به کارکنان قرارداد مدت موقت و پیمانکاری موانع قانونی وجود داشت که در حال رفع شدن است، افزود: امیدواریم به زودی اعطای وام به کارکنان قرارداد مدت موقت را نیز آغاز کنیم.

2/27855
کلمات کليدي
بسیج وزارت نفت، محمدعلی فلاح مهرجردی، بسیج، اربعین، سیل خوزستان

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر
nioc
کشور:

IP کاربر جاری: 18.204.2.231
بروزرسانی: 1400/07/29

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
nioc