پنجشنبه 29 مهر 1400   12:02:30
nioc nioc
tab
08:431399/4/23
کتاب کنترل جامدات و مدیریت پسماند سیال حفاری تالیف شد

متخصصان شرکت ملی حفاری ایران موفق به تالیف و گردآوری کتاب فنی و کاربردی در صنعت حفاری، تحت عنوان «کنترل جامدات و مدیریت پسماند سیال حفاری» شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد بهرامی عیسی آبادی و مهدی شریفی نویسندگان کتاب "کنترل جامدات و مدیریت پسماند سیال حفاری" که برای تدریس در مراکز دانشگاهی و آموزشکده های تخصصی مورد اقبال قرار گرفته است به ترتیب در سمت های سرپرست تعمیر اساسی و برون سپاری تجهیزات و سرپرست کنترل پسماند سیال حفاری مدیریت سیالات شرکت ملی حفاری ایران به کار اشتغال دارند.

کتاب کنترل جامدات و مدیریت پسماند سیال حفاری به طور کامل تخصصی و دارای هشت فصل است که در انتشارات طلوع تهران به چاپ رسیده است. این فصل ها شامل مدیریت و آزمایشات پسماند سیال حفاری، اصول نگهداری و تعمیر تجهیزات، مبانی کنترل جامدات سیال حفاری، جدایش مواد جامد، تجهیزات کنترل جامدات، سانتریفیوژ و محاسبات مدیریت پسماند حفاری است که در 447 صفحه برای نخستین بار در صنعت حفاری کشور منتشر شده است.

احمد بهرامی عیسی آبادی، هدف از تالیف را به اشتراک گذاشتن تجربیات، مستند سازی عملیات، ارتقاء سطح علمی، آگاهی و دانش فنی کارشناسان حفاری  چاه های نفت وگاز در زمینه کنترل جامدات و مدیریت پسماند در دستگاه های حفاری برشمرد و اظهار کرد: پیش از این نیز  کتاب های « تخصصی سیالات حفاری زمین گرمایی» و « سیالات حفاری کاربردی»  به ترتیب با شمارگان یک هزار و 2 هزار نسخه انتشار یافته بود که ثمره سال ها کار سخت و طاقت فرسای متخصصان صنعت حفاری است که به منظور پیشبرد اهداف صنعت نفت کشور و حفاری چاه های نفت وگاز تلاش مضاعفی را به عمل آورده اند.

وی یادآور شد: همچنین کتاب های « تخصصی سفر نامه گل شناسی»  و « 120 راهکار  در راهبری سیالات حفاری» را تالیف و هم اکنون در مراحل چاپ دارد.

1/21521

 
کلمات کليدي
کتاب کنترل جامدات و مدیریت پسماند سیال حفاری، احمد بهرامی عیسی آبادی، مهدی شریفی

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر
nioc
کشور:

IP کاربر جاری: 18.204.2.231
بروزرسانی: 1400/07/29

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
nioc