شنبه 5 مهر 1399   19:39:26
13:421398/11/21
بومی سازی 1500 قلم کالای مورد نیاز صنعت نفت در زاگرس جنوبی

از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵۰۰ قطعه از اقلام مورد نیاز صنعت نفت و گاز با مشارکت و حمایت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، از سوی شرکت های توانمند داخلی بومی‌سازی و یا تعمیر شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون یک هزار و ۳۲۵ قطعه از اقلام مورد نیاز تجهیزات صنعت نفت و گاز با مشارکت و حمایت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، از سوی شرکت های توانمند داخلی ساخته و ۱۷۵ قلم کالا نیز تعمیر شده است.

حمید ایزدی افزود: این اقلام شامل مواردی همچون انواع نشت بند، قطعات یدکی مربوط به شیرهای کنترل، شیرهای پروانه‌ای، اقلام یدکی مربوط به انواع پمپ‌ها، انواع فیلتر، میل‌لنگ و شاتون، قطعات یدکی مربوط به کمپرسورهای گازی و هوا و توربین های فوق پیشرفته زیمنس و ساخت ماسوره های کاهنده سرچاهی است.

وی افزود: با توجه به ضرورت و اهمیت توانمندسازی شرکت‎های داخلی، اداره نگهداری و تعمیرات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از سال‎های قبل با تشکیل کارگروه های فنی، تخصصی در حوزه های برق، مکانیک و ابزار دقیق، ضمن انجام فاز مطالعاتی پروژه‎های ساخت و یا تعمیر تجهیزات مورد نیاز، با شناسایی شرکت‎ها توانمند داخلی تلاش زیادی در جهت بومی سازی تجهیزات صنعت نفت داشته است.

شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در زمینه ساخت و یا تعمیر تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت، 2 رویکرد مهندسی معکوس و مهندسی منفی (تجهیزاتی که با هدف وابستگی دائم مشتری از سوی سازندگان خارجی با کیفیت پایین ساخته می شود) در زمینه ساخت تجهیزات با تکنولوژی بالا صنعت نفت را با اولویت دو شاخص زمان و میزان هزینه تمام شده، دنبال می کند.

فاز مطالعاتی ساخت و یا تعمیر تجهیزات از سوی تیم‎های متخصص شرکت زاگرس جنوبی که تجربه سال ها کار در تاسیسات نفتی را دارند، انجام می شود.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، بزرگترین شرکت تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که پنج منطقه عملیاتی نار و کنگان، آغار و دالان، پارسیان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت‌آباد را در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان راهبری می کند.

1/25215

 
کلمات کليدي
بومی سازی، زاگرس جنوبی، حمید ایزدی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
لوله‌های درون‌چاهی و بدون درز کوچکتر از ۶ اینچ بومی سازی شد
بومی‌سازی تجهیزات نفتی با محوریت بخش خصوصی ایرانی
بومی‌سازی دستگاه تزریق فوم در مناطق نفت‌خیز جنوب
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید