كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار مرتبط
1394/6/21 شنبه پیشرفت 95 درصدی پالایشگاه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی مجری طرح توسعه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی با اشاره به راه اندازی سکوی A18 از پیشرفت 95 درصدی پالایشگاه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با رسیدن پالایشگاه فاز ١٧ و ١٨ به پیشرفت ٩٥ درصدی، آماده سازی پالایشگاه برای دریافت گاز تولیدی از سکوهای این فاز تا چندماه آینده در حال انجام است.
حسن بویری، مجری طرح توسعه فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی در شرکت نفت وگاز پارس با اشاره به پیشرفت ٩٥ درصدی بخش پالایشگاه این فاز گفت: همه تلاش خود را به کار می‌بریم تا پالایشگاه را برای دریافت گاز تولیدی از سکوهای ١٧A و ١٨A تا چندماه آینده آماده کنیم.
وی پیشرفت بخش حفاری، خطوط لوله، سکوهای ١٧A و ١٨A و پالایشگاه را به ترتیب ١٠٠ درصد، ٩٩ درصد، ٩٩ درصد و ٩٥ درصد اعلام کرد.
مجری طرح توسعه فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی یادآور شد: ردیف های نخست و دوم پالایشگاه حدود ٩ ماه است که با گاز دریافتی از فازهای ٦ تا ٨ پارس جنوبی راه‌اندازی شده است و سکوی ١٨A از خردادماه ٩٤ بخشی از خوراک فازهای ١٥ و ١٦ پارس جنوبی را تامین می کند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی، هدف از اجرای پروژه‌های فاز ١٧ و ١٨ تولید روزانه ٥٠ میلیون مترمکعب گاز، ٨٠ هزار بشکه میعانات گازی و ٤٠٠ تن گوگرد است.
به گزارش NIOC، فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی بوسیله کنسرسیومی متشکل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با سهم ٤٨ درصد به عنوان رهبر کنسرسیوم، شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) با سهم ٣١ درصد و شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی (IOEC) به عنوان پیمانکار بخش دریا با سهم ٢١درصد در دست اجراست.

شماره خبر: 7/12898
کلمات کليدي
فاز 17 و 18, پارس جنوبی, حسن بویری
 
امتیاز دهی
 
 

مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


سومین سکوی گازی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی بارگیری شد
برنامه‌های وزارت نفت برای ادامه توسعه فازهای‌ پارس‌جنوبی تشریح شد
ذخایر گازی کشور، تکافوی نیاز 50 سال آینده را خواهد داد/بحرانی در تامین گاز نخواهیم داشت