جمعه 9 اسفند 1398   06:13:38
1393/10/8 دوشنبه از سوی مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران، مزایای استفاده از نرم افزار Pars Plant در واحدهای تولیدی و فرآیندی تشریح شد مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران استفاده از نرم افزار Pars Plant را نمونه بارز خودکفایی در ساخت داخل، صرفه جویی ارزی و قطع نیاز به بیگانگان عنوان کرد.
 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد تولایی در نشست تخصصی معرفی نرم افزار Pars Plant که در سالن شهید بهشتی وزارت نفت برگزار شد با بیان این مطلب گفت: این نرم افزار با استفاده از فناوری پیشرفته اطلاعات (AIT) در کشور طراحی و تولید شد.
وی اعلام کرد: مجموعه نرم افزارهای فنی مهندسی Pars Plant در طراحی سه بعدی واحدهای فرآیندی پلنت های نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، صنایع شیمیایی، تأسیسات مرکزی کارخانه های صنعتی، پروژه های اداری، تجاری، بیمارستانی و به ویژه تهیه نقشه های As Built پروژه ها کاربرد دارند.
تولایی سرعت، دقت و کیفیت را از مزایایی استفاده از نرم افزار یاد شده خواند و افزود: قابلیت های مجموعه نرم افزارهای Pars Plant نسبت به تمامی نرم افزارهای مشابه خارجی، بهتر و آموزش و راهبری آن آسان تر است.
وی خودکفایی در ساخت داخل، صرفه جویی ارزی و قطع نیاز به بیگانگان (سالانه حداقل ٥٠ میلیون دلار از بابت اجاره نرم افزارهای مشابه خارجی)، افزایش سرعت، دقت و کیفیت در طراحی پروژه ها و صرفه جویی در زمان خریدهای داخلی و خارجی و جلوگیری از تکرار دفعات خرید را از مزایای مجموعه نرم افزاری Pars Plant عنوان کرد.
تولایی گفت: صرفه جویی چندین میلیون دلاری در نگهداری اقلام، انبارداری، ضایعات و اشتغالزایی و گام نهادن به عرصه صادرات خدمات مهندسی و نرم افزارهای فنی و مهندسی از دیگر مزایای مجموعه نرم افزاری Pars Plant به شمار می آیند.
وی توضیح داد: این نرم افزار، کاربر را قادر می سازد که واحدهای فرآیندی، نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، صنایع شیمیایی را در بخش های متفاوت (تجهیزات، سازه های فولادی و بتونی، الکتریکال، تهیه نقشه های   P&IDبا تهیه MTO اولیه و تهیه MTO, ISO با شرح MESC کد کالا) به صورت سه بعدی مشاهده کند.
 شماره خبر:3/17672
کلمات کليدي
تولایی, نشست تخصصی, pars plant
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار مرتبط
امنیت ICT بدون بهره گیری از تجهیزات بومی محقق نمی شود
استقرار سامانه الکترونیکی تأمین کالای نفت صنعت را متحول می کند
ضرورت استفاده از مدیریت فرآیند کسب کار در سازمان
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید