آخرین اخبار


14:591398/2/11
نمایشگاه‎ صنعت نفت، کانون اتصال به دانش و فناوری بومی و جهانی

جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان به مناسبت بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در یادداشتی به تشریح اهمیت برگزاری این رویداد پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این یادداشت آمده است: «صنعت نفت را شاید بتوان به عنوان بزرگترین گستره‏ی تجمیع دانش و فناوری روز جهان برشمرد چرا که با رشد روز افزون توان علمی و بنیه‏ی فناوری جهانی، بخش عظیمی از آن در صنعت نفت بکارگرفته شده یا ارتقاء می یابد و این به تبع وجود گنجینه‏ای سترگ از دانش و تجربه‏ای می باشد که طی بیش از یک قرن در بدنه‏ی منسجم منابع انسانی این صنعت ذخیره شده است. حال، رویدادی مهم و بزرگ مثل نمایشگاه بین ‏المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی می تواند پلی باشد که دانش و فناوری بومی و جهانی را پیوند دهد، بدیهی است که هر دو بخش، در راستای تحقق اهداف خود از این مزیت بهره خواهند برد.

رونق تولید یا به بیان جامع تر خوداتکایی و بی نیازی از کالای خارجی در شرایط خاص کنونی کشور، از اهمیت ویژه‏ای برخوردار است و صنعت نفت نیز با سرلوحه قرار دادن تاکیدات مقام معظم رهبری و برنامه‏های راهبردی دولت، گام های موثری را در این عرصه برداشته و به اشتراک گذاری دانش و تجارب با بخش خصوصی ساخت و تامین قطعات مورد نیاز برای ماشین آلات و تأسیسات پیچیده‏ی فرآیندی، بخش قابل توجهی از نیازهای خود را تامین کرده است. تحقق تولید، حتی فراتر از برنامه مصوب، شاهدی بر این مدعاست.

نمایشگاه پیش رو با اهداف عمده‏ای چون ارائه آخرین دستاوردهای فن‏آوری در صنعت نفت و گاز، گسترش تعامل با سایر کشورها  و نیز رقابت با شرکت های نفتی مشابه در سطح جهان، کمک به تقویت توان داخلی از طریق تبادل اطلاعات فنی، آشنایی صنعتگران صنعت نفت نسبت به دستاوردهای نوین این صنعت و چندین هدف کلی دیگر، بستری درخور تحسین و متناسب با نیازهای دوطرفه هر دو بخش خصوصی و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است که با توجه به نتایج عملی و کاربردی حاصل از نمایشگاه‏های پیشین، می توان نام صنعت نفت جمهوری اسلامی را در فهرست صنایع بزرگ و موفق منطقه و جهان دید.

شرکت نفت و گاز اروندان نیز به عنوان دومین تولید کننده‏ی بزرگ نفت خام ایران با راهبری 6 میدان مشترک و 7 میدان غیرمشترک بزرگ و پیچیده، علاوه بر تولید صیانتی، در حال توسعه میادین و اجرای پروژه های منتج به ازدیاد برداشت از میادین بویژه میادین مشترک است که نمایشگاه های پیشین، فرصت های همکاری بسیار ارزنده‏ای را در اختیار این شرکت قرارداد تا با شناسایی سازندگان و تأمین کنندگان واجد شرایط، دراسرع وقت نیازهای تجهیزاتی و خدماتی خود را برآورده سازد. نمایشگاه بیست و چهارم نیز می تواند بیش از پیش، زمینه‏ساز تعاملات، تسهیم دانش روز، بروز رسانی اطلاعات فنی و عملیاتی و دستیابی به فن‏آوری های نوین در عرصه های مختلف تولید، نگهداری و تعمیرات، فرآورش و ...باشد.

شرایط عمومی و تخصصی شرکت نفت و گاز اروندان با تکیه بر توان کارکنان این شرکت و همکاری با بخش ساخت و تامین کالای با کیفیت ایرانی در سطح ایده آلی قرار دارد و امید است که با توسعه، تعامل و حفظ اعتماد به بخش ساخت و تأمین کالا و خدمات ایرانی، همچون گذشته بر مشکلات و موانع موجود فائق آییم و از فرصت ارزنده‏ای که برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در اختیارمان قرارداده است به نحو شایسته و در راستای تحقق اهداف تولیدی صنعت نفت بهره جوییم.»

2/26480