آخرین اخبار


16:001398/2/11
محورهای برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‎المللی صنعت نفت تشریح شد

مدیر اجرایی بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، محورهای اجرایی این رویداد بزرگ نمایشگاهی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد ناصری در آیین گشایش بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت با اشاره به توسعه فعالیت نمایشگاهی صنعت نفت گفت: در نخستین سال از برگزاری این نمایشگاه، تنها 2 سالن نمایشگاهی مورد استفاده قرار گرفته بود، این در حالی است که اين دوره از نمايشگاه های صنعت نفت، با بهره گيري از تمام سالن هاي قابل استفاده شركت سهامي نمايشگاههاي بين المللي برگزار مي شود.

وی ادامه داد: در اين دوره نمايشگاه، 1047 غرفه داخلي و 106 غرفه خارجي از بيست و يك كشور جهان حضور دارند، كه شركتهاي داخلي  در فضایی بیش از 35 هزار متر مربع فضاي سرپوشيده و 8986 مترمربع فضاي باز جانمايي شده است.

وی اضافه کرد: غرفه هاي خارجي نيز در 2094 متر مربع فضاي سر پوشيده و 165 متر فضاي باز جانمايي شده اند.

ناصری همچنین از حضور شرکت هایی از 6 کشور به صورت پاویون در نمایشگاه خبر داد و گفت: اين نمايشگاه فراخور نامگذاري سال با شعار رونق توليد برگزار شده است.

وی ادامه داد: از آنجا كه جانمايي تخصصي شركت ها در نظر سنجي سال گذشته مورد استقبال بازديد كنندگان در سطوح مختلف قرار گرفته بود، در سال جاري نيز همان شيوه جانمايي با دقت افزون تري به انجام رسيده است.

 مدیر اجرایی بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت اضافه کرد: در اين راستا شركت هاي بالادستي عموما با محوريت شركت ملي نفت ايران در سالن هاي 8 و 9، صنايع ميان دستي و مرتبط با شركت ملي گاز ايران با محوريت آن شركت در سالن 38، شركت هاي فعال در حوزه پالايش و پخش فرآوده هاي نفتي با محوريت شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران در سالن 41 و همچنین شركت هاي فعال در حوزه پتروشيمي با محوريت شركت ملي صنايع پتروشيمي ايران در سالن هاي 14 و 15 جانمايي شده اند.

وی اضافه کرد: همچنين شركت هاي دانش بنيان، دانشگاه ها و سازندگان ده گروه كالايي، با همراهي مديريت ساخت و تامين كالاي شركت ملي نفت ايران در سالن 27، سازندگان تجهيزات صنعت نفت با محوريت انجمن استصنا در سالن 31، سازندگان تجهيزات صنعتي ايران با محوريت انجمن ستصا در سالن 6 و صادركنندگان فرآورده هاي نفتي، گازي و پتروشيمي نيز با محوريت اتحاديه صادركنندگان فرآورده هاي مذكور در سالن 7 حضور دارند.

وی افزود:علاوه بر اينها شرك تهاي وابسته به وزارت دفاع و جايگاه داران حسب تقاضا به صورت متمركز در كنار هم جانمايي شده و در نمايشگاه حضور پيدا كرده اند.

اختصاص فضا به استارت آپ های نفتی

به گفته ناصری، جديد ترين بخش نمايشگاه در سال جاري اختصاص فضا به استارت آپهاي نفتي و برگزاري جلسات تخصصي براي آن هاست كه با مديريت و همكاري معاونت وزارت نفت در پژوهش و فناوري انجام شده است.

وی ادامه داد: همزمان با اين نمايشگاه در سالن هاي موجود 9 گردهمايي با محوريت بورس نفت، بهينه سازي مصرف سوخت، راهكارهاي افزايش سهم بخش خصوصي در بازارهاي بين المللي، اتوماسيون صنعتي، امنيت سايبري، CNG  و صنايع مرتبط، معرفي ظرفيت دانشگاه ها در حوزه مديريت ايمني فرآيند در صنايع نفت، مديريت مشعل در صنايع نفت و مبارزه با آلودگي هاي نفتي با راهبري مسئولين، شركتها و دانشگاههاي ذيربط برگزار مي شود.

وی تاکید کرد: علاوه بر اينها با هدف انعكاس مطلوب رسانه اي، قرارداد مطالعه جامع ميادين نفتي بين مشاوران داخلي و شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب در قالب قراردادهاي طرح توسعه 28 مخزن و چندين قرارداد و تفاهم نامه بين شركتهاي حاضر در نمايشگاه بين المللي نيز پيش بيني شده است كه طي چهار روز نمايشگاه به انجام خواهند رسيد.

به گفته ناصری، در ادامه این دوره از نمایشگاه ها، بازديد هيات هاي خارجي خصوصا بازديد و سخنراني دبير كل اوپك از نمايشگاه نيز انجام خواهد شد.

ناصری در پایان از بیژن زنگنه؛ وزير نفت ، مسعود كرباسيان؛ معاون وزير و مديرعامل شركت ملي نفت ايران، هيات مديره و معاونين مديرعامل، مديركل روابط عمومي وزارت نفت، تشريفات و حراست وزارت نفت، همچنين معاونت توسعه و تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت، شركت سهامي نمايشگاهها، مجري خدمات اجرايي نمايشگاه و تمامي دست اندرکاران تشکر و قدردانی کرد.

22659/4