آخرین اخبار


11:501398/2/12
بین پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان منطقه ویژه پارس
تفاهمنامه انجام خدمات تخصصی در حوزه محیط زیست امضا شد

تفاهمنامه انجام خدمات آزمایشگاهی و تخصصی در حوزه محیط زیست بین پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، امروز (پنجشنبه، 12 اردیبهشت ماه) در دومین روز بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تفاهمنامه انجام خدمات آزمایشگاهی و تخصصی در حوزه محیط زیست بین پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس امضا شد.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در آیین امضای این تفاهنامه گفت: پژوهشگاه نفت از قابلیت های بسیار زیادی در حوزه انرژی و محیط زیست برخوردار است که می تواند به شرکت هایی که نیاز به تحقیق و پژوهش و اعمال برخی فرآیندهای اصلاحی دارد کمک شایانی کند.

جعفر توفیقی افزود: پژوهشگاه صنعت نفت از آمادگی لازم برای کمک به شرکت ها در استقاده از فناوری های مختلف و همچنین شناسایی نقاط ضعف و ارتقای توانمندی ها برخوردار است.

مدیر ارشد ایمنی، بهداشت، محیط زیست، پدافند غیرعانل و مدیریت بحران سازمان منطقه ویژه پارس نیز در این مراسم گفت: این تفاهمنامه آغاز همکاری میان پژوهشگاه نفت و منطقه ویژه پارس در زمینه همکاری و پایش الودگی هوا، آب، خاک و همچنین توسعه فنی برای مواجهه با این الودگی ها است که در آینده ای نزدیک این برنامه ها اجرایی خواهند شد.

بهرام دشتی نژاد تصریح کرد: کیفیت بالای خدمات پژوهشگاه و قابلیت های این مرکز برای کمک به رفع این چالش ها بسیار راهبردی خواهد بود و امیدواریم اجرای این تفاهمنامه سرآغاز همکاری های تخصصی درسایر حوزه ها باشد.

2/26459