آخرین اخبار


09:011398/2/14
در حاشیه نمایشگاه صنعت نفت
آخرین وضعیت فازهای در حال توسعه پارس جنوبی تشریح شد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس آخرین وضعیت طرح‌های این شرکت را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد مشکین فام در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت نفت از تکمیل کارهای باقی مانده فازهای 22 تا 24 تا پایان نیمه اول سال 98 خبر داد.

وی با بیان اینکه وضعیت فعالیت‌های فاز 14 پارس جنوبی در شرایط مطلوبی است، گفت: در بخش دریا سال گذشته 1 میلیارد فوت مکعب از دو موقعیت به تولید رسیدیم و این مقدار گاز روزانه به یکی از پالایشگاه‌های پارس جنوبی برای تصفیه ارسال می‌شود.

مشکین فام از فعالیت‌های باقی مانده یاد کرد و گفت امسال برنامه داریم دو موقعیت باقی ماده فاز 14 را نیز وارد مدار کنیم و گاز را برای تصفیه به یکی از پالایشگاه‌های پارس جنوبی ارسال کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به فعالیت‌های فاز 13 پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: ظرفیت 1 میلیارد فوت مکعبی این فاز اواخر اسفند پارسال وارد مدار تولید شد و در نیمه اول سال یکی از سکوها تولیدی می‌شود.

وی به فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی نیز اشاره کرد و گفت: در کنار دو موقعیت این فاز که در سال گذشته تولیدی شد، دو موقعیت باقی مانده نیز تا پایان امسال در مدار قرار می‌گیرد.

وی در مورد قراردادهای باقی مانده فازهای پارس جنوبی نیز گفت که در یکی دو ماه آینده امیدواریم قراردادهای این فازها تعیین تکلیف شوند.

7/18089